Staff Members – July 2023

Fellow Navigators,

Please be informed of our current list of staff as of June 2023. Some of our field staff (full-time) have retired or resigned, and we also have some associate staff who have requested not to be appointed this time due to some personal circumstances. Hence, their names are no longer included in the list.

No.
Name
Designation
South Mindanao Division
1. Micah Ballon Youth Development Facilitator
2. Efren & Bing Carido Associate Staff
3. Alvin Ibuyat Field Staff – Executive team member
4. Fred & Belinda Nadela Associate Staff
5. Eseng & Ana Victolero Field Staff – Overseer
North Mindanao Division
6. Norvie Agustin Associate Staff
7. Rey & Jeanelle Enghog Associate Staff
8. Leo Gustilo Field Staff
9. Pearl Iniego Associate Staff
10. Ronnie & Glo Saguit Field Staff – Overseer
11. Ed & Edith Amper Field Staff on-leave
12. Zonia Go Field Staff on-leave
13. Elvi Pajaro Field Staff on-leave
Visayas Division
14. Algrace Aducal Field Staff
15. Maricon Elloran Field Staff
16. Lani Johnson Associate Staff
17. Mabel Kuizon Associate Staff – Executive team member
18. Gary & Delia Leath Missionary – Overseer
19. Ammi Lopez Field Staff
20. Noel Malinao Associate Staff
21. Vic & Ellen Marcojos Associate Staff
22. Jerpri & Rose Medillo Field Staff
23. Celso Moreno Associate Staff
24. Gretchen Ompad Associate Staff
25. Elvie Salvacion Intern Staff
26. Aironstone B. Vitalicio Youth Development Facilitator
South Luzon Division
27. Rico & Lea Albaño Field Staff
28. Wency & Cel Dela Viña Field Staff – Overseer
29. Jun & Merlie Espiritu Field Staff
30. Cris & Dothy Gregorio Field Staff on-secondment
31. Luz Hernandez Associate Staff
32. Ed & Jen Matundan Field Staff
33. Nani & Edna Romero Associate Staff
34. Archee San Diego Intern Staff
35. Gene & Glo Veruasa Field Staff
36. Dan Carigma Field Staff on-leave
Metro Manila Division
37. Franz Arzadon Associate Staff – Executive team member
38. Soc & Ched Arzadon Associate Staff – NLT & ET member
39. Jesse & Grace Felizardo Associate Staff
40. Jaime & Nestine Hernandez Associate Staff – NLT Chairman/Overseer
41. Howard Lee Associate Staff – Executive team member
42. David Manubay Associate Staff
43. Sheila Mae Morales Youth Development Facilitator
44. Andy Puebla Associate Staff
45. Jet Pesebre Youth Development Facilitator
North Luzon Division
46. David & Liza Booth Associate Staff
47. Jun Noel Andaya Associate Staff
48. Randy & Belen Bandonill Field Staff – NLT/Overseer
49. Lawrence Esguerra Associate Staff
50. Ben & Connie Lawagan Intern Staff
51. Patrick S. Madueño Youth Development Facilitator

 

Soc Arzadon
NLT & Administrative Director, PhilNavs

Comments are closed.